Optymalizacja SEO

Optymalizacja SEO 2018-12-01T18:38:06+02:00
Optymalizacja SEO

Optymalizacja strony internetowej to pierwszy krok, który musi zostać wykonany ZAWSZE przez rozpoczęciem pozycjonowania. Efekty można uzyskać także podczas pozycjonowania strony internetowej, która nie jest zoptymalizowana, lecz będą one zdecydowanie gorsze.

Dobrą praktyką jest optymalizacja od razu podczas tworzenia strony internetowej. Jeśli skorzystasz z mojej oferty oszczędzisz zarówno czas jak i pieniądze.

Optymalizacja treści

Optymalizację treści należy rozpoczącć od określenia fraz kluczowych z potencjałem, które są odpowiednie dla Twojego biznesu. Kolejnym krokiem jest napisanie wartościowych treści dla użytkowników, którzy trafią na Twoją stronię, oraz połączenie ich treścią sprzedażową/reklamową lub CTA zachęcające użytkownika do konwersji.

Optymalizacja treści dotyczy głównie:

  • umieszczenia odpowiednich fraz w title strony,
  • zoptymalizowaniu opisu strony (ma wpływ na CTR),
  • wprowadzenie hierarchi nagłówków na stronie,
  • optymalizacja treści na stronie.

Optymalizacja techniczna

Optymalizacja techniczna opracowywana jest na podstawie narzędzi od Google jak PageSpeed Insights czy Lighthouse. Dzięki optymalizacji technicznej, twoja strona internetowa będzie mogła szybciej się wczytywać. Badania wskazują, że prawie 50% użytkowników rezygnuje z przeglądania treści na stronie, która ładuje się w czasie powyżej 5 sekund.

Optymalizacja techniczna dotyczy głównie:

  • optymalizacji rozmiaru obrazów,
  • wprowadzenie cache na stronie internetowej,
  • poprawienie czasu odpowiedzi i wydajności serwera.

Działania optymalizacyjne poprzedza kompleksowy audyt strony. Podczas audytu analizowane są kwestie techniczne, kwestie dotyczące bezpieczeństwa strony, linkowania wewnętrznego jak alokacji i kanibalizacji słów kluczowych na podstronach. Działania przeprowadzone są na podstawie wskazówek dla webmasterów przygotowanych przez zespół Google oraz licznych testów.

Optymalizacja Stron Internetowych

Zamów darmowy audyt optymalizacyjny.

Audyt SEO